Spis treści
- 1 Co powinien zawierać kompleksowy projekt wnętrz? 🤔 Przewodnik dla klienta od Florkiewicz Studio
- 2 Dlaczego powstał ten wpis?
- 3 Co dla nas oznacza kompleksowy projekt wnętrz?
- 4 Co pozostaje w gestii klienta?
- 5 1️⃣ Inwentaryzacja nieruchomości
- 6 2️⃣ Układ Funkcjonalny
- 7 3️⃣ Wizualizacja fotorealistyczna
- 8 4️⃣ Zestawienie produktów potrzebnych do realizacji wnętrza
- 9 5️⃣ Rysunki techniczne dla wykonawców
- 10 6️⃣ Stały kontakt z klientem
- 11 7️⃣ Wspólne zakupy
- 12 8️⃣Spotkanie kontrolne
- 13 🎯 Podsumowanie
Co powinien zawierać kompleksowy projekt wnętrz? 🤔 Przewodnik dla klienta od Florkiewicz Studio
Rynek usług związanych z projektowaniem wnętrz jest bardzo zróżnicowany. Różne pracownie oferują odmienne podejście do tego, co powinno obejmować kompleksowy projekt wnętrz. W tym artykule przedstawiamy nasze spojrzenie na to, jak wygląda kompleksowo skomponowany pakiet usług z perspektywy klienta – oparty na doświadczeniu i ofercie Florkiewicz Studio.
Dlaczego powstał ten wpis?
Naszym celem jest edukowanie klientów – bo przecież nikt nie musi od razu wiedzieć, czego dokładnie potrzebuje w ramach współpracy z architektem wnętrz. Statystyki z naszej działalności pokazują, że najczęściej poszukiwane są usługi łączące wysoki komfort realizacji z rozsądną ceną oraz wsparciem na każdym etapie projektu. Słowem klienci szukają kompleksowej usługi.
No właśnie, tylko co de facto oznacza kompleksową usługę? O tym właśnie w dzisiejszym artykule.
Co dla nas oznacza kompleksowy projekt wnętrz?
Dla nas, w Florkiewicz Studio, kompleksowość oznacza pełne wsparcie klienta – od pierwszych pomiarów nieruchomości po obecność w trakcie realizacji projektu. Takie podejście oferujemy w ramach naszego pakietu kompleksowego. Obejmuje on zestaw usług, które minimalizują stres związany z urządzaniem wnętrz i znacząco ułatwiają cały proces z perspektywy klienta.
Co zawiera pakiet kompleksowy w Florkiewicz Studio?
-
- Inwentaryzację nieruchomości
- Stworzenie i dopracowanie układu funkcjonalnego
- Wykonanie fotorealistycznych wizualizacji
- Szczegółowe zestawienie realnie dostępnych produktów potrzebnych do realizacji projektu
- Rysunki techniczne z wytycznymi dla wykonawców projektu
- Stałe wsparcie telefoniczne architekta wnętrz w trakcie realizacji projektu w dni robocze od 14:00 do 16:00.
- Wspólne zakupy (dwie wizyty z architektem wnętrz w wybranych sklepach)
- Jedno spotkanie kontrole z architektem wnętrz w trakcie realizacji projektu w wybranym przez klienta momencie.
Co pozostaje w gestii klienta?
Nawet przy tak kompleksowym wsparciu, pewne aspekty realizacji leżą po stronie klienta:
-
- Budżet i zakupy – zarządzanie finansami tj. zamówienie i opłacanie wszystkich potrzebnych materiałów/produktów oraz opłacenie specjalistów realizujących projekt.
- Podejmowanie decyzji – ostateczna akceptacja rozwiązań na każdym etapie projektu.
- Koordynacja wykonawców – znalezienie i zatrudnienie ekip wykończeniowych(choć tu również możemy pomóc, polecając sprawdzonych partnerów).
Tego typu zestawienie usług zapewnia to czego klient bardzo często oczekuje. Jest to przemyślany układ funkcjonalny, realistyczne modele prezentujące koncepcję, odpowiedni dobór materiałów, szczegółowe wytyczne dla wykonawców oraz komfortowe zestawienie produktów. Wszystko po to, aby klient zyskał wymarzone wnętrza, bezcenny spokój oraz oszczędność czasu.
Podsumowując, klient dba głównie o finansowanie i logistykę, podczas gdy my przejmujemy odpowiedzialność za całą koncepcję, dokumentację i punktowe wsparcie podczas realizacji.
Przejdźmy teraz po kolei przez wszystkie składowe pakietu kompleksowego, który świadczymy w ramach naszej oferty.
1️⃣ Inwentaryzacja nieruchomości
Inwentaryzacja jest pierwszym, fundamentalnym krokiem w procesie projektowania wnętrza i polega na dokładnym pomiarze i dokumentacji zastanej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy projektujemy przestrzeń nową, czy remontujemy istniejącą, niezbędne jest uzyskanie precyzyjnych danych. Obejmuje to pomiar długości, szerokości, wysokości pomieszczeń, a także wszystkich szczegółów, takich jak lokalizacja okien, drzwi, gniazdek, czy rur instalacyjnych. Zdarza się, że pomiary dostarczone przez inwestora różnią się od rzeczywistych danych, dlatego własnoręczna inwentaryzacja wykonana przez projektanta eliminuje błędy i nieścisłości.
Dzięki inwentaryzacji mamy pewność, że wszystkie dalsze etapy projektowania, takie jak układ funkcjonalny czy wizualizacje, będą dostosowane do rzeczywistej przestrzeni.
Czasami inwentaryzacja jest niemożliwa do przeprowadzenia np. w przypadku kiedy inwestor decyduje się na wykonanie projektu wnętrz w trakcie budowy domu lub budynku mieszkalnego, w którym będzie znajdowało się mieszkanie. Wówczas projekt powstaje na podstawie rysunków architektonicznych/budowlanych.
2️⃣ Układ Funkcjonalny
Po wykonaniu inwentaryzacji kolejnym krokiem w ramach naszego pakietu kompleksowego jest opracowanie układu funkcjonalnego. To moment, w którym zaczyna się kreacja przestrzeni dostosowanej do stylu życia, potrzeb i preferencji jej użytkowników. Układ funkcjonalny to schematyczne rozmieszczenie mebli, sprzętów oraz stref w pomieszczeniu. Na tym etapie projektant analizuje, jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, by była nie tylko estetyczna, ale także wygodna i ergonomiczna. Zawsze tworzymy dwa warianty układu przestrzennego, spośród których klient wybiera jeden, nad którym trwają dalsze prace.
Dwie przykładowe wersje układu funkcjonalnego
Dobrze zaplanowany układ funkcjonalny pozwala uniknąć błędów, takich jak niepraktyczne ustawienie mebli czy brak przestrzeni na przechowywanie.
3️⃣ Wizualizacja fotorealistyczna
Gdy już mamy przemyślany układ funkcjonalny, projektant przystępuje do tworzenia wizualizacji, czyli przedstawienia koncepcji wnętrza w sposób wizualny. Wizualizacje w ramach pakietu kompleksowego przybierają formę fotorealistycznych obrazów, które ukazują projekt w pełnym kolorze i szczegółach.
Fotorealistyczna wizualizacja z projektu „Mieszkanie Naturalny Nastrój”
Fotorealistyczne wizualizacje dają możliwość „zajrzenia” do gotowego wnętrza jeszcze przed jego realizacją. Dzięki temu klient może zobaczyć, jak poszczególne elementy – kolory, faktury, meble – będą ze sobą współgrać w rzeczywistej przestrzeni. Jest to także etap, na którym łatwo można nanosić zmiany w projekcie bez obawy o koszty związane z późniejszą korektą. W ramach pakietu kompleksowego zapewniamy klientowi bezkosztowe przygotowanie dwóch wersji zmian projektu.
Wizualizacje są często najbardziej ekscytującym momentem dla klienta, ponieważ pozwalają na zrozumienie ostatecznego efektu, który będzie osiągnięty po realizacji projektu. Jest to zdecydowanie must have jeśli chodzi o kompleksowy projekt wnętrz.
4️⃣ Zestawienie produktów potrzebnych do realizacji wnętrza
W oparciu o wcześniejsze ustalenia opracowujemy zestawienie wszystkich produktów, materiałów i sprzętów niezbędnych do realizacji projektu wnętrza. Dzięki obecności rysunków technicznych w pakiecie kompleksowym możemy wykonać dla klienta szczegółowy spis wszystkich elementów. Jest to spis od mebli i oświetlenia, przez tapety, po szczegółowe dane dot. ilości potrzebnych płytek, listew itd. Wszystko jest przygotowane w ramach wygodnego zestawienia z linkami do sklepów, gdzie można nabyć produkty.
Takie zestawienie bardzo pomaga w tym, aby realizacja projektu przebiegła bez opóźnień i nieporozumień. Klient dzięki temu dokładnie wie, co jest potrzebne, i może łatwiej zaplanować swój budżet. Jest to punkt, bez którego kompleksowy projekt wnętrz powstać nie może.
Zadajesz sobie pytanie czy wszystkie produkty widoczne na fotorealistycznej wizualizacji powyżej są możliwe do kupienia? Odpowiedź brzmi: Tak😉
5️⃣ Rysunki techniczne dla wykonawców
Kluczowym elementem, bez którego kompleksowy projekt wnętrz nie powstanie są rysunki techniczne, które przekazujemy wykonawcom projektu. Są to szczegółowe plany, które wyjaśniają sposób realizacji projektu, zawierając precyzyjne wytyczne odnośnie układu ścian, układu drzwi, rzutów wykończenia sufitów, rzutów wykończenia ścian, rzutów wykończenia podłóg, rzutów prezentujących lokalizację punktów elektrycznych/hydraulicznych, oraz rysunki mebli i innych elementów na zamówienie.
Przykładowe rysunki techniczne dla wykonawców projektu
Te rysunki są podstawą dla wykonawców i pozwalają na przeprowadzenie prac zgodnie z założeniami projektanta. Dzięki nim unikamy błędów, które mogą wyniknąć z niewłaściwego zrozumienia projektu, co z kolei przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.
6️⃣ Stały kontakt z klientem
W ramach pakietu kompleksowego jesteśmy do telefonicznej dyspozycji klienta w godzinach 14:00 – 16:00. Choć nie jest to pełny dzień, jak w przypadku pakietu z pełnym nadzorem, zawsze staramy się proaktywnie reagować na ewentualne kryzysowe sytuacje. Dlaczego właśnie w tych godzinach? W pierwszej części dnia najczęściej odbywamy spotkania z klientami oraz pracujemy nad projektami. Oczywiście poza kontaktem telefonicznym jesteśmy też do dyspozycji w ramach korespondencji e-mail, na którą odpowiadamy najszybciej jak to możliwe.
Dzięki naszemu stałemu wsparciu, klienci mogą mieć pewność, że ekipy wykończeniowe mogą skontaktować się z nami w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości. To pozwala zaoszczędzić czas, zminimalizować stres i sprawia, że realizacja projektu przebiega sprawnie i bezproblemowo.
7️⃣ Wspólne zakupy
To co gwarantujemy klientowi w ramach naszej kompleksowej usługi, to dwie wizyty z architektem wnętrz w wybranych sklepach. Spotkania te pozwalają na świadomy wybór produktów idealnie dopasowanych do projektu – od materiałów wykończeniowych, przez oświetlenie, po meble. Architekt służy fachową poradą, podpowiada najlepsze rozwiązania i pomaga unikać nietrafionych decyzji zakupowych. Dzięki temu proces zakupów staje się łatwiejszy, szybszy i bardziej efektywny.
Jeśli natomiast klient ma charakter introwertyczny(choć nie każdy introwertyk unika chodzenia po sklepach), oferujemy możliwość rezygnacji z tej opcji w zamian za 5% rabatu od finalnej kwoty usługi. W końcu nie każdy lubi zakupy!
8️⃣Spotkanie kontrolne
W trakcie realizacji projektu oferujemy jedno spotkanie kontrolne na miejscu inwestycji, w dogodnym dla klienta momencie. Architekt wnętrz ocenia postępy prac, sprawdza zgodność realizacji z założeniami projektu oraz udziela wskazówek wykonawcom. Dzięki temu można na bieżąco rozwiązać ewentualne wątpliwości i zadbać o to, by końcowy efekt w pełni odpowiadał oczekiwaniom klienta. Spotkanie to jest ważnym elementem wsparcia, który zapewnia spokój i pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem.
🎯 Podsumowanie
Kompleksowy projekt wnętrz to naszym zdaniem usługa, która łączy wygodę, profesjonalizm i wsparcie na każdym etapie realizacji. Florkiewicz Studio oferuje pełne wsparcie, począwszy od inwentaryzacji nieruchomości, poprzez opracowanie układu funkcjonalnego, fotorealistyczne wizualizacje, aż po szczegółowe zestawienie produktów i rysunki techniczne dla wykonawców. Dodatkowo, oferujemy stałe wsparcie telefoniczne, wspólne zakupy oraz kontrolne spotkanie na etapie realizacji projektu.
Klient w ramach współpracy z nami zyskuje nie tylko przemyślaną koncepcję i dokumentację, ale również komfortowy przebieg realizacji, dzięki eliminacji potencjalnych problemów i oszczędności czasu. Tak skomponowany kompleksowy projekt wnętrz pozwala klientowi skupić się na zarządzaniu budżetem i koordynowaniu wykonawców. My natomiast zajmujemy się całą stroną projektową, zapewniając spokój i pewność, że projekt będzie realizowany zgodnie z planem.
Czy zgadzasz się, że taką usługę można nazwać kompleksową? 🤔
Daj znać w komentarzu!
Dobrego dnia! 🤎