
MIESZKANIE
JAPANDI
ROK: 2025
AUTORZY: mgr inż. arch. MARTYNA FLORKIEWICZ-PIETRZAK
ZAKRES: MIESZKANIE DEWELOPERSKIE
ZNAKI SZCZEGÓLNE: PALONA POMARAŃCZA

Mieszkanie Japandi - Kuchnia

Mieszkanie Japandi - Sypialnia
Projekt „Mieszkanie Japandi” inspirowany został stylem Japandi, jednak uzupełniono go o mocniejsze akcenty kolorystyczne i materiałowe, nadające całości bardziej zdecydowanego charakteru. Baza w postaci złamanej bieli i naturalnego drewna została przełamana cięższym fornirem w kolorze orzecha amerykańskiego, barwą palonej pomarańczy oraz detalem w postaci klasycznej mozaiki gorsecikowej. Założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni, która będzie spokojna i neutralna w odbiorze, ale z wyrazistymi miejscami, które przyciągają uwagę. Tak właśnie powstało mieszkanie Japandi.
Hol: wejście do mieszkania podkreślają monolityczne płaszczyzny drzwi w odcieniu palonej pomarańczy, które wprowadzają silny, graficzny akcent już na starcie. Zabudowa meblowa łączy formę z praktycznym przechowywaniem, a lustro zintegrowane ze ścianą optycznie pogłębia przestrzeń i odbija naturalne światło z sąsiednich stref.
Strefa dzienna: salon, kuchnia i jadalnia tworzą otwartą przestrzeń dzienną, w której materiały i proporcje pełnią pierwszoplanową rolę. Fornirowana wyspa i wysokie zabudowy kuchenne w ciemnym drewnie kontrastują z białymi frontami i pionową strukturą płytek. Subtelne tekstylia, naturalne światło i niska, rozłożysta sofa budują atmosferę codziennego komfortu.
Kuchnia: zaprojektowana jako część wspólnej przestrzeni kuchnia łączy wysoką funkcjonalność z konsekwentną estetyką. Fronty z orzecha amerykańskiego, pionowe ryflowania oraz złamana biel wprowadzają równowagę między ciepłem a świeżością, a mozaika gorsecikowa podkreśla granicę stref. Oświetlenie liniowe nad wyspą dodaje rytmu i porządkuje kompozycję.
Łazienka: detale z orzecha amerykańskiego oraz wertykalne ryflowania płytek nadają łazience charakter inspirowany naturą i japońską prostotą. Zabudowa ścienna ukrywa pralkę i suszarkę, pozwalając zachować czystość formy, a układ funkcjonalny został zoptymalizowany dla niewielkiej przestrzeni.
Sypialnia: w centrum znajduje się tapicerowane łóżko o łagodnej linii, osadzone na tle paneli z orzecha, które tworzą intymną niszę. Akcent w postaci nietypowego lustra w organicznej formie dodaje przestrzeni wyrazistości.
Garderoba: zorganizowana w układzie dwustronnym garderoba oferuje maksimum funkcjonalności przy zachowaniu wrażenia lekkości. Jasna zabudowa i plecione kosze porządkują przestrzeń, a duże lustra w drewnianej oprawie nadają wnętrzu rytmicznego charakteru.
Pokój multifunkcyjny / wellness: to pomieszczenie pełni funkcję domowej strefy relaksu i treningu, łącząc przestrzeń do pracy z kącikiem sportowym. Drewniana drabinka, sprzęty treningowe i rowery zostały uporządkowane na ścianach i w zabudowie meblowej, dzięki czemu wnętrze nie traci na estetyce. Ściany wykończone korkiem i ścienną kompozycją z lustrzanych kafelków dodają rytmu i optycznie powiększają przestrzeń.



















stwórzmy razem
coś niesamowitego!

Florkiewicz Studio - ARCHITEKT WNĘTRZ ŁÓDŹ
© 2025 Florkiewicz Studio. All Rights Reserved.