Proces Projektowania Wnętrz
Krok Po Kroku Do Wymarzonego Wnętrza
W Florkiewicz Studio nic nie jest pozostawione przypadkowi. Dlatego stworzyliśmy proces, który bazując na proaktywnym podejściu do klienta oraz kompleksowym zrozumieniu jego potrzeb ma prowadzić do wspólnego planu gwarantującego świetny końcowy rezultat.
Krok pierwszy - Kontakt
Proces projektowania wnętrz zawsze rozpoczyna się od rozmowy telefonicznej, korespondencji drogą mailową lub poprzez chat aplikacji Messenger. Po wykonaniu tego pierwszego kroku przedstawiamy klientowi cennik oraz zadajemy ogólne pytania, aby dokonać wstępnej oceny w kontekście tego jakiej usługi potrzebuje.
Zazwyczaj istnieją dwa główne typy potrzeb rozpoczynające współpracę po pierwszym kroku. Pierwsza to wsparcie poprzez wybrany pakiet usług projektowych, a druga to wsparcie poprzez konsultację.
Krok Drugi - Określenie Potrzeby
WSPARCIE POPRZEZ WYBRANY PAKIET USŁUG
Jeśli klient chce skorzystać z jednego z pakietów projektowych, to zazwyczaj prosimy o plan nieruchomości, aby się z nim zapoznać i finalnie dopasować wspólnie najbardziej odpowiadający oczekiwaniom zestaw. Po dokonaniu tego wyboru przygotowujemy i przekazujemy klientowi szczegółową ofertę. Uwzględnienia ona długość trwania każdego etapu projektowego oraz końcową cenę usługi z podziałem na raty za każdy wykonany etap. Jeśli klient akceptuje ofertę, to następnie umawiamy się w celu podpisania umowy przedwstępnej. Umowa przedwstępna gwarantuje klientowi rezerwację terminu startu prac. Po jej podpisaniu klient spokojnie może czekać na rozpoczęcie projektowania jego wymarzonego wnętrza.
KONSULTACJA
Konsultacja to usługa prowadząca do szybkiej pomocy projektanta. Źródłem potrzeby może być przekształcenie wybranych aspektów wnętrz lub uzyskanie porady projektowej będącej rezultatem zderzenia pomysłów projektanta z pomysłami klienta. W zależności od ustaleń z pierwszej rozmowy, może to być jednorazowa konsultacja lub cykl spotkań.
Proces projektowania wnętrz wg. pakietów usług
1
KONCEPCJA
POZNAJMY SIĘ LEPIEJ
Po uprzednim kontakcie, wyborze usługi i akceptacji oferty, wykonywana jest inwentaryzacja projektowanego obiektu oraz dokumentacja fotograficzna. Jeżeli inwentaryzacja nie jest możliwa do przeprowadzenia np. w przypadku budynków w trakcie budowy, to bazujemy na dokumentacji przesłanej przez klienta. Następnie przystępujemy do dalszych rozmów z klientem, aby poznać się lepiej.
Klient przedstawia swoje wytyczne odnośnie układu funkcjonalnego oraz stylu w jakim ma być zaprojektowane wnętrze. Krok ten przyśpiesza stworzona przez nas autorska ankieta, która zbiera odpowiedzi na kluczowe pytania dotykające osobistych preferencji np. typ kuchni, wyposażenie łazienek, szczegóły dot. specjalnych rozwiązań w danych pomieszczeniach itd. Oczywiście klient może liczyć na wsparcie projektanta w kontekście doprecyzowania punktów ankiety.
DWA UKŁADY
Po zebraniu kluczowych informacji projektant przygotowuje dwa układy funkcjonalne na płaskim rysunku. Są to układy przedstawiające dwa różne podejścia do zaprojektowania wnętrza. Klient wybiera jeden z układów, nad którym będzie trwała dalsza praca. Na podstawie uwag klienta bezkosztowo zostają przygotowane dwie wersje zmian układu funkcjonalnego.
Głównym celem jest znalezienie złotego środka, który pogodzi osobiste preferencje klienta z tym co faktycznie da się zrobić w danej przestrzeni. Etap kończy się zatwierdzeniem rzutu i pozwala rozpocząć kolejny krok.
2
PROJEKT
WSPÓŁPROJEKTUJ SWOJE WNĘTRZE
Zawsze ekscytującym momentem dla klienta jest ujrzenie przygotowanej wizji swojego wnętrza. Stworzenie projektu w ramach technologii 3D pozwala na przedstawienie rozwiązań przestrzennych, kolorystycznych i funkcjonalnych. Prezentacja w zależności od wybranego pakietu może przyjąć formę:
-
- szkicowych widoków z modelu (pakiet koncepcyjny)
- fotorealistycznych wizualizacji (wszystkie pozostałe)
Na tym etapie klient może aktywnie współprojektować swoje wnętrze z projektantem. Oznacza to, że na podstawie uwag klienta bezkosztowo zostają przygotowane dwie wersje zmian projektu.
DOTKNIJ I ZOBACZ
Po zatwierdzeniu przez klienta ostatecznego projektu projektant robi wszystko aby klient dotknął i zobaczył elementy, które będą tworzyć jego wnętrze. Następuje tu prezentacja kolorów, materiałów zaprojektowanych mebli czy tapet. Wszystko to dzieje się na próbnikach – przykładamy, oglądamy, wybieramy.
3
PRZEKAZANIE
DO REALIZACJI
DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH
Mając już zaakceptowany projekt w przestrzeni 3D z poprzedniego etapu, projektant tworzy zestawienie produktów w celu zakupienia przez klienta wszystkiego co jest potrzebne do realizacji projektu.
Ten etap w pakietach kompleksowym oraz premium obejmuje też usługę wykonania rysunków z wytycznymi dla wykonawców; a tu jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.
Rysunki zawierają:
- układ ścian
- układ drzwi
- lokalizację punktów elektrycznych
- lokalizację punktów hydraulicznych
- rzuty wykończenia sufitów
- rzuty wykończenia ścian
- rzuty wykończenia podłóg
- rysunki mebli i innych elementów na zamówienie
- inne rysunki niezbędne do realizacji projektu
Dostarczenie klientowi zestawienia produktów (usługa dostępna w każdym pakiecie) oraz rysunków z wytycznymi (usługa dostępna wyłącznie w pakiecie kompleksowym i premium) kończy etap projektowania wnętrz i pozwala na rozpoczęcie jego realizacji.
Dla pakietów koncepcyjnego oraz podstawowego jest to formalne zakończenie współpracy z projektantem.
Natomiast pakiet kompleksowy zapewnia jedno spotkanie kontrole w trakcie realizacji projektu, a pakiet premium obejmuje dalszy szczegółowy nadzór nad realizacją prac.
4
NADZÓR NAD
REALIZACJĄ
PEŁEN SPOKÓJ I KONTROLA
Projekt wnętrz może być rozszerzony o nadzór autorski, który jest dostępny w ramach pakietu premium.
W ramach nadzoru klient otrzymuje następujące wsparcie:
-
- Ustalenie szczegółów projektowych z wykonawcami na budowie
- Kontrolę jakości prowadzonych prac
- Wsparcie wykonawców przy realizacji projektu(np. odpowiadanie na pytania wykonawców)
- Stałe wsparcie telefoniczne w trakcie realizacji projektu od godziny 9:00 do 17:00 w dni robocze
- Stałe wsparcie w kontekście kolejności wykonywania zamówień
Usługa nadzoru w ramach pakietu premium to całościowe wsparcie klienta w jego przedsięwzięciu. Został on stworzony, aby zapewnić spokój i kontrolę oraz doprowadzenie realizacji do końcowego efektu jak najbardziej zbliżonego do tego przedstawionego na wizualizacjach.
Celem nadrzędnym jest radość klienta z nowego, wymarzonego wnętrza oraz korzystanie z jego wszelkich udogodnień.
FAQ - PROCES PROJEKTOWANIA WNĘTRZ
(najczęściej zadawane pytania)
1. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WSPÓŁPRACY Z PROJEKTANTEM WNĘTRZ?
Przygotowanie do współpracy z projektantem wnętrz ogranicza się do określenia metrażu oraz pomieszczeń, jakie mają wchodzić w zakres projektu. Ważne jest także przemyślenie wytycznych funkcjonalnych i stylistycznych – tutaj sprawdzi się kilka inspiracji znalezionych w Internecie lub w portfolio projektanta (odwiedź: projekty / realizacje).
2. KIEDY ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z PROJEKTANTEM WNĘTRZ?
Im wcześniej tym lepiej! Warto zgłosić się do projektanta wnętrz na długo przed planowanym rozpoczęciem remontu. Terminy rozpoczęcia współpracy w tej branży nie są dostępne od ręki, a proces projektowy może trwać od jednego do nawet sześciu miesięcy. Wszystko zależy od wybranego z oferty pakietu oraz metrażu wchodzącego w zakres projektu.
3. JAK WYGLĄDA UKŁAD FUNKCJONALNY?
Układ funkcjonalny, będący pierwszym etapem w procesie projektowym to plan 2D projektowanego obiektu z rozrysowanymi proponowanymi rozwiązaniami, układem pomieszczeń oraz układem mebli. Zatwierdzony układ funkcjonalny jest podstawą do tworzenia dalszej części projektu – modelu 3D.
4. CZYM RÓŻNI SIĘ SZKICOWY WIDOK Z MODELU 3D OD FOTOREALISTYCZNEJ WIZUALIZACJI?
W drugim etapie całego procesu, projekt wnętrz zostaje przygotowany w technologii 3D. Na podstawie wykonanego modelu projekt może zostać zaprezentowany w formie bezpośredniej – szkicowego widoku z modelu 3D – lub w formie wyrenderowanego widoku mającego jak najbardziej urzeczywistnić odbiór – fotorealistycznych wizualizacji.
Szkicowy Widok z Modelu 3D |
Fotorealistyczna Wizualizacja |
5. CZY RYSUNKI Z WYTYCZNYMI DLA WYKONAWCÓW SĄ POTRZEBNE?
Rysunki z wytycznymi dla wykonawców są częścią trzeciego etapu w procesie projektowym. Stanowią zdecydowane ułatwienie na etapie realizacji projektu – zawierają rzuty z lokalizacją punktów elektrycznych, lamp, punktów hydraulicznych, rzuty z zaplanowanym układem płytek, podłóg, rysunki mebli na zamówienie oraz wszystkie inne rysunki techniczne. Wielu klientów jednak decyduje się na realizację projektu na podstawie wizualizacji lub szkicowych widoków oraz zestawienia produktów. Właśnie dla nich mamy przewidziane w ofercie pakiety, które nie zawierają tej części. Jeśli jednak chcą Państwo uniknąć ciągłych telefonów od wykonawców zachęcamy do skorzystania z pakietu kompleksowego lub pakietu premium.
6. CZYM RÓŻNI SIĘ ZESTAWIENIE PRODUKTÓW OD SZCZEGÓŁOWEGO ZESTAWIENIA PRODUKTÓW?
Standardowe zestawienie produktów to wykaz wszystkich elementów użytych w projekcie. Do każdego przedmiotu podana jest nazwa wraz z linkiem do sklepu internetowego lub stacjonarnego, w którym można go zakupić. szczegółowe zestawienie produktów jest rozszerzone o dokładną specyfikację – podaną liczbę produktów, przeliczoną ilość płytek oraz innych materiałów wykończeniowych.
Zestawienie Produktów |
Szczegółowe Zestawienie Produktów |
7. CZY MEBLE WSTAWIONE DO PROJEKTU SĄ REALNYMI PRODUKTAMI, KTÓRE DA SIĘ KUPIĆ W SKLEPIE?
Tak! Wszystko, co znajduje się w projekcie jest dostępne do kupienia lub możliwe do wykonania. Meble zaprezentowane w modelu 3D to produkty wybrane w sklepach internetowych lub stacjonarnych oraz zabudowy do wykonania przez stolarza. Każdy gotowy mebel znajduje się w zestawieniu produktów z linkiem lub informacją, gdzie można go zdobyć.
Stwórzmy razem coś niesamowitego
Florkiewicz Studio - ARCHITEKT WNĘTRZ ŁÓDŹ
© 2024 Florkiewicz Studio. All Rights Reserved.